GLINKA KAOLINOWA (kaolinit D)

Glinka była wykorzystywana w lecznictwie od zamierzchłych czasów. Są o niej wzmianki nawet w Biblii. Niezwykłe właściwości glinki wykorzystywano już w starożytności (Avicenna, Galen). Również ks. Kneipp, a nawet M. Ghandi ją zalecali.

Glinka ma zdolności przyciągania, absorbowania i wydalania substancji toksycznych i nieprzyjaznych człowiekowi drobnoustrojów. Działa jednocześnie jak antybiotyk i antyseptyk -zapobiega rozmnażaniu bakterii przez wzmocnienie sił obronnych organizmu.

We Francji leczy się nią ponad 100 chorób. Od trądziku po nowotwory (wg M. Abehsera, R. Dextreit). Glinka neutralizuje szkodliwe substancje, a eliminując kwasy przyczynia się do zachowania właściwego pH krwi. Enzymy zawarte w glince oczyszczają krew. W glince kaolinowej oprócz krzemionki i glinu znajduje się wiele ważnych dla życia człowieka pierwiastków śladowych, takich jak magnez, tytan, żelazo, sód, potas, mangan, lit i inne. Każdy okruch glinki nacechowany jest siłą magnetyczną ogromnego pola magnetycznego Ziemi.

Kąpiele z glinką zalecane są w chorobach kobiecych, skóry, kości oraz w schorzeniach reumatycznych. Puder z glinki leczy wrzody, odleżyny, rany, pęcherze, egzemę. Na suchy rodzaj egzemy dodajemy oliwę z oliwek.

Glinka kaolinowa likwiduje martwe komórki oraz stymuluje regenerację tkanek. Jest skuteczna po ukąszeniu owadów (również kleszczy). Glinka sterylizuje wodę pitną. W ogrodnictwie może zastąpić nawozy sztuczne. Można ją z powodzeniem stosować w leczeniu zwierząt.

Przy stosowaniu glinki może nastąpić krótki okres adaptacyjny (m.in. nadpobudliwość, chwilowe powiększenie wrzodu, skurcze stóp). Nie należy się bać tych reakcji. Są one wynikiem wydalania toksyn i w niedługim czasie ustępują.

Poza tym w leczeniu glinką nie występują żadne skutki uboczne. Największe korzyści przynosi ta rewelacyjna terapia w zestawieniu ze zdrową i zrównoważoną dietą (owoce zamiast słodyczy).

Glinki nie stosuje się w obecności środków farmakologicznych. Glinkę stosujemy po 2 godz. od przyjęcia leku. Bardziej odpowiednia jest glinka kaolinowa z obszaru, na którym mieszkamy, niż z miejsc oddalonych.ZASTOSOWANIE:

1. Średnia dawka to l łyżeczka na szklankę czystej nie gazowanej wody (dzieci do 10 lat 1/2 łyżeczki) - przy chorobach można zwiększyć dawkę do 3 łyżeczek na dzień. Można stosować rano, na noc oraz pół godziny przed posiłkami. Po 3 tygodniach robimy tydzień przerwy w piciu glinki.

2. Okłady (lub kompresy) z glinki na stany zapalne powinny być chłodne. Natomiast w chorobach wątroby i nerek, przynajmniej letnie. Po użyciu - glinkę należy koniecznie wyrzucić.

Jednorazowo stosujemy tylko jeden okład na ciało z glinki rozrobionej z wodą.

3. Glinka kaolinowa z powodzeniem zastępuje pastę do zębów, nie niszczy szkliwa, leczy dziąsła, absorbuje zapachy. Nie zawiera konserwantów. Można ją łączyć z solą.

4. Glinka łączona z warzywami, owocami lub oliwką z oliwek, wykorzystywana jest w formie kosmetycznych maseczek na cerę (Encyklopedia Medycyny Naturalnej).

5. KURACJA GLINKĄ POWODUJE TRWAŁE WYLECZENIE POD WARUNKIEM JEJ SYSTEMATYCZNEGO STOSOWANIA.

Glinka kaolinowa jest w 100% produktem biologicznym, w związku z tym, jeżeli trafi się do opakowania większy okruch kwarcu, to należy go wyrzucić.

proporcjach, które są właściwe organizmom żywym. Może służyć również jako odtrutka na konserwanty i inne środki chemiczne, coraz© 2013 STUDIOHELIOS.PL Wszystkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja : Web-Profit S.C.