Qigong

Jest zestawem ćwiczeń zdrowotnych, prastara metodą uzdrawiania wywodząca się z Chin, mająca pomóc utrzymać kondycje i osiągnąć długowieczność i w doskonałej formie zdrowotnej.
Jeżeli masz za wysokie ciśnienie albo za niskie, problemy z układem krążenia.
Jeśli dopada cię często grypa, katar, kaszel, uważasz że Twój układ odpornościowy należy wzmocnić.
Jeśli masz problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi.
Jeśli chcesz poprawić swój wygląd.
Jeśli dopadają Cię bule kręgosłupa, nogi, stopy, męczy artretyzm
neurastenia, bezsenność.
Jeśli czujesz się często wyczerpana, zestresowany
masz cukrzyce ,problemy z nerkami, zaburzenia trawienia
te ćwiczenia są dla CIEBIE.
Delikatne ,łagodne ruchy połączone z oddechem i koncentracją równoważą energię wewnętrzną i mogą pomóc w szeregu dolegliwościach zapobiegając im i lecząc je.
Z codzienna praktyką Qigongun odnajdziesz zdrowie, spokój, wyciszenie wewnętrzne i harmonie.
Zapraszamy na zajęcia


Gdyby ktoś dzisiaj zadał mi pytanie :

„ JAK UZDROWIĆ CIAŁO, USPOKOIĆ UMYSŁ?, JAK ZRÓWNOWAŻYĆ STYL ŻYCIA ? ” odpowiedziałabym bez wahania: „ćwicz QIGONG!”

Co to jest QIGONG ?

Qigong to znaczy perfekcyjne opanowanie sztuki kontroli energii życiowej, QI – to energia, siła życia, a gong- umiejętność, która osiągana jest przez stałą praktykę.

Zestawy Qigongu są prostymi ćwiczeniami, które dają odczucie QI oraz wiedzę jak z nią pracować. Są to delikatne, łagodne ruchy połączone z oddechem i koncentracją.

Początkowy trening jest pozbawiony napięcia, a użycie mięśni minimalne, z tego powodu może być praktykowany przez ludzi w każdym wieku.

Poprzez 3 poziomy rozluźnienia; wygodną pozycję, zakorzenienie, jednolity oddech można wyciszyć umysł, osiągnąć możliwości zniwelowania napięć, rozluźnienia mięśni, rozluźnienia organów wewnętrznych. Zrównoważenie energii wewnętrznej podczas praktyki Qigongu pomoże usunąć wiele dolegliwości jak: problemy z żołądkiem, płucami, sercem, nerkami, wysokim ciśnieniem, artretyzmem, zaburzeniami umysłowymi i wieloma innymi. Jednym słowem stała praktyka Qigongu uzdrawia ciało, wycisza umysł, a kiedy te aspekty są zintegrowane rodzi się pozytywny pogląd na życie, znika depresja pojawia się spokój, cisza i prawdziwe szczęście.

Qigong jest sposobem na osiągnięcie fizycznego, umysłowego i duchowego zdrowia.

Napisała te słowa Jolanta Zajączkowska z wykształcenia biolog, od wielu lat zajmująca się zgłębianiem wiedzy z dziedziny medycyny naturalnej, wielbicielka form ruchu pozwalającego w naturalny sposób osiągnąć zdrowie fizyczne, umysłowe i duchowe. Uczennica mistrzów Qigongu pragnąca rozpowszechniać tę starą, uniwersalną wiedzę o aspektach Qi.

© 2013 STUDIOHELIOS.PL Wszystkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja : Web-Profit S.C.